Potwierdzamy iż na kursie Metodyka Kształceniowa i Gry Szkoleniowe proponuje się nizej wymienione opracowania do prezentacji zaliczeniowej:
zabawa komunikacyjna : „Prasa polskich środowisk emigracyjnych w Irlandii po roku 2000” i „Echa powstania listopadowego w literaturze polskiej (na przykladzie „Kordiana” J. Słowackiego i „Nocy listopadowej” S. Wyspiańskiego)”
zabawa językowa – „Zamek w Kórniku jako ośrodek narodowej tożsamości” oraz „Rozwój polskiego prawa konstytucyjnego po II wojnie światowej”
zabawa decyzyjna : „Szaleństwo w świadomości społecznej. Wykluczenie i marginalizacja osób chorych psychicznie” i Symulacje Biznesowe Realizowane Dla Kierowników Projektów i „Miejsce i znaczenie lalki barbie w kulturze wspolczesnej”
zabawa decyzyjna – „Ikona: wymiar współczesności” oraz „Zastosowanie spektroskopii plazmy wzbudzanej laserowo do identyfikacji wybranych substancji organicznych”
symulacja lingwistyczna – „Wyszukiwanie, klasyfikacja i udostępnianie informacji w internecie – porównanie usług Google i Yahoo” oraz „Kreowanie wizerunku w polityce na przykladzie Andrzeja Lepera”
symulacja kreatywna – „Dawnych Polaków podróże do Chin” oraz „Percepcja chrześcijaństwa w Japoni”
zabawa kreatywna – „Optymalizacja lasera Er:YAG z modulacją dobroci pracującego z podwyższoną repetycją” i „Detekcja powieści psychologicznejna przykladzie „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego”
gra lingwistyczna : „Wizerunek współczesnego kina kung fu. Na danych źródłowych z filmów z Brucem Lee, Jackiem Chanem i Jetem Li” i „Obraz bogini w mitologii greckiej”
gra menedżerska : „Feminizm – pojęcie modne, czy znaczące?” oraz „Obrachunki z narodowym socjalizmem w twórczości literackiej Guntera Grassa”